Wiązarka automatyczna

Wiązarka automatyczna

Wiązarka automatyczna stanowi doskonałe uzupełnienie bądź, w określonych przypadkach, alternatywę dla owijania palet. Jest szeroko wykorzystywana w systemach transportu i paletyzacji do stabilizacji ładunków, ich ścisłego związania z jednostką transportową w celu przygotowania do dalszego transportu, bądź magazynowania. Doskonale zatem sprawdza się w przypadku ładunków wysokich, lub o nietypowym kształcie, jak również w przypadku konieczności powiązania z towarem wieka, lub górnych nakładek.

PROMAG S.A. dostarcza urządzenia o konstrukcji ramowej, których głównym elementem jest ruchomy bagnet podający taśmę (bandówkę) pod ładunkiem w przestrzeni paletowej. Wiązanie z jednostką ładunkową odbywa się w sposób automatyczny i jest dostosowane do cyklu pracy urządzeń transportowych.

Kompletny system dostarczany przez PROMAG składa się zatem z:

  • systemu transportu – przenośników wałkowych lub łańcuchowych,
  • zestawu czujników pozycjonujących, bądź blokad mechanicznych,
  • wiązarki automatycznej.

Siła docisku, ilość i miejsce aplikacji to podstawowe parametry konfigurowalne i dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika.

W przypadku potrzeby wiązania ładunku z paletą zarówno wzdłuż, jak i w poprzek palety, PROMAG może zaprojektować i dostarczyć kompletne stanowisko wyposażone w obrotnicę palet w obszarze której realizowane będzie wiązanie w oczekiwanej konfiguracji.

« powrót