Dźwig towarowy

Dźwig towarowy

Dźwigi towarowe to urządzania przeznaczone do pionowego transportowania ładunku pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami budynku. Czterosłupowa samonośna konstrukcja stanowi solidne oparcie dla transportu ładunków o masie do kilku ton przy transporcie nawet do czterech palet jednocześnie.

Urządzenia (dźwigi towarowe) mogą transportować zarówno palety jak i różnego rodzaju wózki technologiczne, czy też platformy jezdne z ładunkiem kartonów, pojemników. Wielkość platformy jest zawsze dostosowana do danej jednostki ładunkowej i ograniczeń istniejącej infrastruktury. Platforma robocza umożliwia załadunek zarówno wózkiem paletowym ręcznym, wózkiem elektrycznym, jak i wózkiem widłowym.

Podstawowe informacje o dźwigach towarowych:

 • dźwigi towarowe wykonywane są zarówno w wersji wolnostojącej, w których szyb jest zabudowany płytami, bądź siatką, lub w wersji, w której konstrukcja jest oparta o szyb już istniejący (betonowy, murowany). Konstrukcja może być usytuowana zarówno wewnątrz hali produkcyjnych, jak i na zewnątrz, jednakże zawsze wymagana jest zabudowa chroniąca elementy przed wpływem warunków atmosferycznych
 • urządzenia działają w sposób półautomatyczny tj. rola obsługi ograniczona jest do załadunku towaru, zamknięcia szybu, oraz wyboru poziomu transportu
 • konstrukcja standardowo wykonywana jest ze stali węglowej St3S malowanej proszkowo. W przypadku wymagań, wnętrze klatki wyposażamy dodatkowo w zabudowę ze stali nierdzewnej (przemysł spożywczy i farmaceutyczny)
 • dźwigi towarowe Promag S.A. dostarczane są zgodnie z wytycznymi Dyrektywy Maszynowej 2006/42/WE, są w pełni bezpieczne i przyjazne w obsłudze dla użytkowników. Jako producent projektujemy i dostarczamy kompletne rozwiązanie techniczne, uzgadniamy niezbędne warunki dotyczące wymagań zabudowy podszybia i posadowienia, przygotowujemy kompletną dokumentację odbiorową.
 • w przypadku oczekiwań naszych Klientów, świadczymy również kompleksowe usługi realizacji w obszarze budowlanym, jak i odbiorowym (UDT).
 • standardowe dane techniczne dźwigów towarowych do transportu palet:
  • jednostka transportowa: paleta: DHP 600x800, EUR 1200x800mm, przemysłowa 1200x1000mm, CHEP 1200x1200
  • wysokość podnoszenia: do 10 metrów (niestandardowe rozwiązania powyżej 15m)
  • prędkość przemieszczania w pionie: regulacja prędkości w zakresie 0,3÷0,5m/s
  • dopuszczalne obciążenie: 2500 kg
  • typ konstrukcji: czterokolumnowa z czterema słupami
  • typ silnika: 3x400V
  • zabudowa platformy: wg potrzeb.
« powrót

Dźwig towarowy
PRZYKŁADOWE WDROŻENIA:

2018. Dźwig towarowy
2018. Dźwig towarowy

Dynamiczny rozwój branży e-commerce skłonił jednego z naszych Klientów do budowy układu dźwigów towarowych, usprawniających transport towaru pomiędzy piętrami antresoli magazynowej.

2018. Dźwig towarowy
2018. Dźwig towarowy

Kolejny producent lodów zainwestował w przenośniki PROMAG S.A. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że kabina i jej wymiary zostały dopasowane do wymiarów jednej palety EUR z wózkiem widłowym paletowym ręcznym.

2015. Dźwig towarowy
2015. Dźwig towarowy

Dźwig towarowy zrealizowany w 2015 przez PROMAG S.A. w firmie z branży motoryzacyjnej.

2014. System transportu palet z przenośnikiem pionowym, bramą rolowaną i kurtynami
2014. System transportu palet z przenośnikiem pionowym, bramą rolowaną i kurtynami

Projekt zrealizowany u dużego Klienta z branży mleczarskiej. System składał się z następujących urządzeń: przenośników wałkowych, obrotnicy wałkowej, przenośnika pionowego (dźwigu towarowego). Dodatkowo w systemie zainstalowane zostały: brama rolowana, oraz kurtyny dymoszczelnej i ppoż.

2014. Dźwig towarowy
2014. Dźwig towarowy

Dźwig towarowy zaprojektowany i wykonany przez PROMAG S.A. dla firmy z branży spożywczej.

2013. Dźwig towarowy
2013. Dźwig towarowy

Kolejna realizacja PROMAG S.A. w zakresie dźwigów towarowych wykonana dla Klienta z branży spożywczej.

2013. Dźwig towarowy
2013. Dźwig towarowy

Dźwig towarowy zrealizowany dla firmy z branży spożywczej.

2010. Dźwigi towarowe
2010. Dźwigi towarowe

Kolejna realizacja dźwigu towarowego w branży motoryzacyjnej.

2009. Dźwigi towarowe
2009. Dźwigi towarowe

Dla producenta z branży AGD dostarczyliśmy trzy dźwigi towarowe do transportu różnych jednostek ładunkowych. Był to fragment większej inwestycji realizowanej przez nasza firmę.

2006. Dźwig towarowy
2006. Dźwig towarowy

Pierwsza realizacja dźwigu towarowego w dorobku PROMAG S.A.