Transfer paskowy modułowy

Transfer paskowy modułowy

Transfer paskowy o budowie modułowej to urządzenie wykorzystywane w systemach transportu technologicznego, jak również do zmiany kierunku na liniach paczek, kartonów, pojemników itp. Transfer ładunku odbywa się prostopadle do kierunku przejazdu z jednoczesną zmianą orientacji ładunku (90st.).

Zasadniczą funkcją transferów wykorzystywaną w systemach transportu jest przesunięcie ładunku pomiędzy równoległymi nitkami, lub bocznicami (stanowiska kompletacji). Urządzenia w sposób niemalże ciągły (niewielki czas zatrzymania) wykonują przeniesienie ładunków.

Podstawowe informacje o transferze paskowym o budowie modułowej:

  • za logikę przejazdu odpowiada sterownik, lub w przypadku decentralizacji sterowania tzw. multikontrolery. Sterowane przy ich pomocy z jednoczesnym zastosowaniem czujników optycznych, w prosty i niezawodny sposób pozwala na opracowanie oczekiwanej trasy przejazdu. Dodatkowo system może zostać wyposażony w skaner/czytnik kodów, który w połączeniu z systemem nadrzędnym (np. WMS) decyduje o wymaganej zmianie kierunku – pracą transferu.
  • transfery paskowe unoszone są za pomocą elementów:
    • pneumatyki (siłowniki, poduszki powietrzne)
    • mechaniki (mimośrody)
  • modułowość dostarczanego rozwiązania doskonale sprawdza się w trakcie dostosowania układu urządzeń do istniejącej infrastruktury hali/podestu magazynowego. W prosty sposób rozmieszczenie transferów może być rekonfigurowane, a w przypadku wymaganej zmiany położenia urządzenie przemieszczone w inny fragment linii.
  • konstrukcja nośna wykonana ze stali cynkowanej galwanicznie, lub ogniowo, oraz z czarnej węglowej stali St3S pokrytej powłoką ochronną, a także stali kwasoodpornej i nierdzewnej (w zależności od funkcji przenośnika)
  • dobór kolorystyki konstrukcji, elementów ruchomych, czy osłon podlega osobnym ustaleniom z użytkownikiem, np. może być ona dostosowana do logotypu przedsiębiorstwa przy zachowaniu odpowiednich przepisów normatywnych związanych z bezpieczeństwem.
  • istnieje możliwość wykonania i zaprojektowania transferów paskowych pod sprecyzowane, indywidualne potrzeby Inwestora.
« powrót

Transfer paskowy modułowy
PRZYKŁADOWE WDROŻENIA:

2016. System transportu pojemników
2016. System transportu pojemników

System transportu pojemników zrealizowany dla firmy z branży e-commerce w 2016 roku. Zaprojektowany i zrealizowany przez PROMAG S.A. system wykorzystuje następujące urządzenia: przenośniki wałkowe napędzane, przenośniki wałkowe grawitacyjne oraz przenośniki wałkowe łukowe. Ponadto w systemie wykorzystywane są przenośniki taśmowe, w tym przenośniki ukośne oraz transfery wałkowe.

2015. System transportu pojemników
2015. System transportu pojemników

Przedstawiamy Państwu kolejną realizację systemu transportu pojemników - wykonaną przez PROMAG S.A. w 2015 roku. Ta jakże ciekawa realizacja dla firmy produkcyjnej prezentowana jest na wybranych zdjęciach. Zastosowaliśmy tutaj szereg urządzeń, m.in. przenośniki wałkowe i taśmowe, transfery, wagi dynamiczne.