Podest technologiczny

Podest technologiczny

Podesty stalowe montażowe (podesty technologiczne) od dłuższego czasu znajdują się w ofercie PROMAG S.A. Podesty montażowe zostały zaprojektowane i wdrożone w kilku zakładach branży meblowej, jednakże ich konstrukcja i uniwersalność pozwala znaleźć zastosowanie również w innych gałęziach przemysłu.

Podstawową cechę pomostu stanowi gładka i równa powierzchnia, która dzięki zastosowaniu żywicy epoksydowej jest odporna na zarysowania. Takie właściwości powodują, że obszar roboczy z jednej strony jest bezpieczny podczas pracy, a z drugiej strony pozwala na swobodę przemieszczania ładunków nawet o znacznej masie przy braku zastosowania dodatkowych kółek, czy elementów tocznych.

Podstawowe informacje o podestach technologicznych

Podesty doskonale współpracują z liniami przesyłowymi (przenośnikami taśmowymi), które to urządzenia mogą być położone w bezpośrednim sąsiedztwie i dokładniej w tej samej płaszczyźnie pracy. Powyższe połączenie stanowi kompletny system dla prowadzenia procesów montażu, pakowania, kontroli jakości i dalej automatycznego przemieszczenia ładunków na magazyn. Kompletne rozwiązanie stanowią:

  • solidna konstrukcja stalowa kotwiona do posadzki
  • sklejka wodoodporna, odpowiednio zabezpieczona, poddana obróbce mechanicznej i szlifowaniu
  • kilkumilimetrowa warstwa żywicy epoksydowej
  • opierzenie (otoki) wykonane ze stali nierdzewnej
  • schody i elementy infrastruktury.
« powrót

Podest technologiczny
PRZYKŁADOWE WDROŻENIA:

2017. System transportu gotowych mebli wypoczynkowych

Dla światowego koncernu, wiodącego producenta mebli w Europie, PROMAG wykonał instalację 3 ciągów składającą się z przenośnika taśmowego i podestów technologicznych. Od ponad 10 lat dostarczamy tego typu systemy wykorzystywane na halach produkcyjnych do montażu mebli, ich kontroli jakości oraz transportu do pakowania.