Podest technologiczny

Podest technologiczny

Podesty stalowe montażowe (podesty technologiczne) od dłuższego czasu znajdują się w ofercie PROMAG S.A. Podesty montażowe zostały zaprojektowane i wdrożone w kilku zakładach branży meblowej, jednakże ich konstrukcja i uniwersalność pozwala znaleźć zastosowanie również w innych gałęziach przemysłu.

Podstawową cechę pomostu stanowi gładka i równa powierzchnia, która dzięki zastosowaniu żywicy epoksydowej jest odporna na zarysowania. Takie właściwości powodują, że obszar roboczy z jednej strony jest bezpieczny podczas pracy, a z drugiej strony pozwala na swobodę przemieszczania ładunków nawet o znacznej masie przy braku zastosowania dodatkowych kółek, czy elementów tocznych.

Podstawowe informacje o podestach technologicznych

Podesty doskonale współpracują z liniami przesyłowymi (przenośnikami taśmowymi), które to urządzenia mogą być położone w bezpośrednim sąsiedztwie i dokładniej w tej samej płaszczyźnie pracy. Powyższe połączenie stanowi kompletny system dla prowadzenia procesów montażu, pakowania, kontroli jakości i dalej automatycznego przemieszczenia ładunków na magazyn. Kompletne rozwiązanie stanowią:

  • solidna konstrukcja stalowa kotwiona do posadzki
  • sklejka wodoodporna, odpowiednio zabezpieczona, poddana obróbce mechanicznej i szlifowaniu
  • kilkumilimetrowa warstwa żywicy epoksydowej
  • opierzenie (otoki) wykonane ze stali nierdzewnej
  • schody i elementy infrastruktury.
« powrót

Podest technologiczny
PRZYKŁADOWE WDROŻENIA:

2017. System transportu gotowych mebli wypoczynkowych dla światowego koncernu
2017. System transportu gotowych mebli wypoczynkowych dla światowego koncernu

Dla światowego koncernu, wiodącego producenta mebli w Europie, PROMAG wykonał instalację 3 ciągów składającą się z przenośnika taśmowego i podestów technologicznych. Od ponad 10 lat dostarczamy tego typu systemy wykorzystywane na halach produkcyjnych do montażu mebli, ich kontroli jakości oraz transportu do pakowania.

2017. System transportu gotowych mebli wypoczynkowych
2017. System transportu gotowych mebli wypoczynkowych

PROMAG wykonał u jednego z polskich producentów mebli tapicerowanych, instalację składającą się z przenośnika taśmowego i podestów technologicznych. Od ponad 10 lat dostarczamy tego typu systemy wykorzystywane na halach produkcyjnych do montażu mebli, ich kontroli jakości oraz transportu do pakowania.

2015.  Zintegrowany system transportu, paletyzacji, pakowania, oraz składowania  w zakładzie przetwórstwa mlecznego
2015. Zintegrowany system transportu, paletyzacji, pakowania, oraz składowania w zakładzie przetwórstwa mlecznego

Automatyczny system transportu i paletyzowania produktów z wykorzystaniem robotów przemysłowych, oraz system transportu pełnych palet z przejazdem przez tunel chłodniczy, wraz z końcowym owijaniem folią stretch, oraz naniesieniem odpowiedniej etykiety po obu stronach palety.

2014. Podesty montażowe
2014. Podesty montażowe

Podesty zaprojektowane i wykonane dla Klienta z branży meblarskiej, służące do ręcznego przemieszczania ładunków. Podesty zbudowane ze skręconych ze sobą segmentów.

2009. System transportu gotowych mebli wypoczynkowych
2009. System transportu gotowych mebli wypoczynkowych

Kolejna realizacja dla producenta mebli wypoczynkowych. System transportu gotowych mebli wypoczynkowych zrealizowany w 2009 roku łączy funkcjonalność podestów technologicznych z przenośnikiem taśmowym, ułatwiającym transport gotowych mebli wzdłuż podestu.

2009. Podesty technologiczne
2009. Podesty technologiczne

System podestów technologicznych zrealizowany w 2009 roku w firmie z branży meblarskiej. Płaszczyzny podestów zostały wyłożone sklejką wodoodporną, na którą wylano żywicę.

2005. System transportu mebli wypoczynkowych
2005. System transportu mebli wypoczynkowych

Prezentowany system transportu mebli wypoczynkowych, a więc kanap, sof i innych tego typu mebli obejmował głównie przenośniki taśmowe zabudowane w konstrukcji podestu stalowego montażowego, również dostarczonego przez naszą firmę. Realizacja miała miejsce w 2005 roku.