Przenośnik pionowy jednosłupowy

Przenośnik pionowy jednosłupowy

Przenośniki pionowe jednosłupowe służą do przemieszczania ładunków, o średnim gabarycie i masie do kilkuset kilogramów, pomiędzy kondygnacjami budynków. W swej prostej i zwartej konstrukcji o stabilnej podstawie, urządzenia te wpisują się doskonale w niewielkie przestrzenie z ograniczonym miejscem do zabudowy.

Podstawowe informacje o przenośnikach pionowych jednosłupowych

  • wysokość unoszenia jest ograniczona właściwościami fizycznymi konstrukcji nośnej, jednakże każdorazowo urządzenie jest projektowane pod daną realizację, konstrukcja może być wyposażona w dodatkowe odciągi, czy suporty mocowane do elementów konstrukcyjnych budynku
  • przenośniki pionowe jednosłupowe nie wymagają budowy specjalnego zadołowania, czy fundamentów, przy zachowaniu sztywności konstrukcji karetki mogą pracować już od poziomu 500mm
  • przenośniki pionowe znajdują zastosowanie głownie dla transportu palet, jednakże na karetce jest możliwa zabudowa dowolnego rodzaju przenośnika i łączenia przesyłu na kilku poziomach z liniami transportu nawet pojedynczych detali
  • osobną serią produktu są dedykowane do transportu kartonów i pojemników szybkie urządzenia do komunikacji między kondygnacjami współpracujące z liniami wykorzystywanymi np. w sortowniach do rozdziału paczek niemal bez ich zatrzymania, jako alternatywa dla przenośników kontynuacyjnych
  • konstrukcja nośna wykonana ze stali cynkowanej galwanicznie, lub ogniowo, oraz z czarnej, węglowej stali St3S pokrytej powłoką ochronną
  • przenośniki pionowe PROMAG cechuje wieloletnia żywotność i niezawodność, a przy zachowaniu podstawowych zasad konserwacyjnych bezawaryjność potwierdzona każdorazowo opinią naszych Klientów
  • przenośniki pionowe pracują zawsze w połączeniu z innymi przenośnikami zasilającymi i odbiorowymi tworząc integralny system transportu. W takim rozumieniu, urządzenia te nie podlegają rejestracji w Urzędzie Dozoru Technicznego.
« powrót

Przenośnik pionowy jednosłupowy
PRZYKŁADOWE WDROŻENIA:

2014. Przenośniki pionowe 1-słupowe
2014. Przenośniki pionowe 1-słupowe

Przenośniki wchodzące w skład systemu transportu palet przeznaczonego dla zakładu przetwórstwa mlecznego. Pozostałe urządzenia tworzące kompleksowy system, takie, jak: transfery wałkowe i łańcuchowe, przenośniki i obrotnice wałkowe służą do transportu palet w tunelu chłodniczym i ciepłym.

2013. Przenośnik pionowy 1-słupowy
2013. Przenośnik pionowy 1-słupowy

Kolejny przenośnik pionowy będący częścią systemu transportu palet przeznaczonego dla Klienta z branży spożywczej. Urządzeniami systemu, współpracującymi z przenośnikiem pionowym, są: przenośniki wałkowe i łańcuchowe, transfery wałkowe, oraz magazynek palet.

2006. System transportu lodówek z przenośnikiem pionowym
2006. System transportu lodówek z przenośnikiem pionowym

Zrealizowany w 2006 roku system transportu produktów finalnych dla jednego z największych w kraju producentów AGD. System zrealizowany przez PROMAG odpowiada za transport lodówek, wykorzystując do tego celu przenośniki wałkowe i taśmowe, transfery, obrotnice, oraz dźwigniki nożycowe i przenośnik pionowy jednokolumnowy.

2006. Przenośniki pionowe 1-słupowe
2006. Przenośniki pionowe 1-słupowe

Przenośniki są częścią wykonanego w 2006 roku systemu transportu produktów finalnych dla jednego z największych w kraju producentów AGD. System zrealizowany przez PROMAG odpowiada za transport lodówek, wykorzystując do tego celu, oprócz przenośników pionowych, przenośniki wałkowe i taśmowe, transfery, obrotnice, oraz dźwigniki nożycowe.

2005. Przenośnik pionowy 1-słupowy
2005. Przenośnik pionowy 1-słupowy

Przenośniki będące częścią systemu transportu soli. Agresywne środowisko, w którym przyszło pracować zainstalowanym przez PROMAG S.A. urządzeniom postawiło przed nami wysokie wymagania jakościowe dotyczące trwałości zastosowanych materiałów i ich odporności na oddziaływanie chemiczne.

2004. Przenośniki pionowe 1-słupowe
2004. Przenośniki pionowe 1-słupowe

Przenośniki wykorzystane w systemie transportu opakowań zaprojektowanym i wykonanym dla Klienta z branży spożywczej. Służą do przemieszczania ładunków pomiędzy kondygnacjami budynków i nie wymagają budowy specjalnego zadołowania, czy fundamentów.

2001. Przenośnik pionowy jednosłupowy
2001. Przenośnik pionowy jednosłupowy

Zrealizowany w 2001 roku przenośnik pionowy jednokolumnowy dla firmy działającej w branży elektronicznej. Dodatkowo podczas tej realizacji został wykonany i zainstalowany bufor - system przenośników wałkowych.