Przenośnik modularny

Przenośnik modularny

Przenośniki modularne wykorzystywane są głównie w transporcie towarów o braku regularnej podstawy transportowej, często wielkogabarytowej, bądź o znacznym ciężarze. Doskonale sprawdzają się w przemyśle papierniczym, drukarskim, czy meblowym. Konstrukcja przenośnika modularnego jest zbliżona do konstrukcji przenośników taśmowych, jednakże powierzchnię transportową tworzą połączone ze sobą elementy tworzywa.

Podstawowe informacje o przenośnikach modularnych

  • konstrukcja nośna wykonana ze stali cynkowanej galwanicznie, lub ogniowo, oraz z czarnej, węglowej stali St3S pokrytej powłoką ochronną, a także stali kwasoodpornej i nierdzewnej (w zależności od funkcji przenośnika)
  • zastosowana taśma modularna, jej właściwości, szerokości oraz ilość cięgien nośnych są dobierane indywidualnie w zależności od typu ładunków
  • charakterystycznym elementem urządzeń jest ich łatwy serwis, konserwacja i bieżąca obsługa. Czynności takie jak wymiana całości, bądź fragmentu, czy też zmiana długości taśmy modularnej mogą być wykonane zaledwie w przeciągu kilku minut przestoju.
« powrót

Przenośnik modularny
PRZYKŁADOWE WDROŻENIA:

2015. System transportu paletek z jogurtami i wiaderek z serem
2015. System transportu paletek z jogurtami i wiaderek z serem

Bardzo rozbudowana realizacja z 2015 roku. System transportu paletek z jogurtami i wiaderek z serem zbudowany z wykorzystaniem wielu najnowocześniejszych rozwiązań, a oparty w zdecydowanej większości na przenośnikach modularnych.

2015. System transportu  z przenośnikami modularnymi i dźwignikami nożycowymi
2015. System transportu z przenośnikami modularnymi i dźwignikami nożycowymi

System transportu stabilnego stosu tektury, składający się z dwóch linii, zainstalowany u producenta papieru do wytwarzania opakowań i tektury.

2015.  Zintegrowany system transportu, paletyzacji, pakowania, oraz składowania  w zakładzie przetwórstwa mlecznego
2015. Zintegrowany system transportu, paletyzacji, pakowania, oraz składowania w zakładzie przetwórstwa mlecznego

Automatyczny system transportu i paletyzowania produktów z wykorzystaniem robotów przemysłowych, oraz system transportu pełnych palet z przejazdem przez tunel chłodniczy, wraz z końcowym owijaniem folią stretch, oraz naniesieniem odpowiedniej etykiety po obu stronach palety.

2014. System transportu stosów z tekturą
2014. System transportu stosów z tekturą

Specjalny system transportu zainstalowany u producenta papieru do wytwarzania opakowań i tektury. W skład systemu wchodzą przenośniki z taśmą modularną (modułową) różnej długości, oraz dźwigniki nożycowe.

2014. System transportu palet z przenośnikami modularnymi i podestem nożycowym
2014. System transportu palet z przenośnikami modularnymi i podestem nożycowym

Specjalny system transportu europalet, oraz palet przemysłowych zainstalowany u producenta papieru do wytwarzania opakowań i tektury.

2012. System transportu tacek z klamkami do lakierni
2012. System transportu tacek z klamkami do lakierni

System przeznaczony do transportu tacek aluminiowych z detalami do lakierni. W jego skład wchodziły przenośniki taśmowe i wałkowe napędzane o różnej długości, oraz przenośniki z taśmą modularną.