Magazynek przekładek

Magazynek przekładek

Magazyn przekładek to urządzenie wykorzystywane w zrobotyzowanych systemach paletyzacji, stanowiące podajnik kartonowych przekładek umieszczanych pomiędzy poszczególnymi warstwami towaru.

Podstawowe informacje o magazynku przekładek:

Urządzenie umieszczane w celi stanowi wsparcie i usprawnienie pracy wykonywanej przez robota. W porównaniu z konwencjonalnymi pojemnikami z elementami rozdzielającymi warstwy, magazynki PROMAG w sposób automatyczny podnoszą i pozycjonują przekładki względem chwytaka, aktywnie uczestnicząc i przyspieszając w znacznym stopniu proces paletyzacji.

Konstrukcja, w zależności od środowiska pracy, oparta jest o profile stalowe (St3S), aluminiowe, bądź stal nierdzewną/ kwasoodporną. Wewnątrz zamkniętej przestrzeni znajduje się platforma z przekładkami przemieszczana ku górze w sposób mechaniczny. Zastosowany system śrubowy unoszenia pozwala na osiągnięcie precyzyjnej pozycji względem powierzchni odbiorowej i przyspieszenie samego odbioru przekładki przez robota.

Pojemność magazynku jest dostosowana do potrzeb Klientów i oczekiwanej wydajności systemu paletyzacji, jednakże nawet najmocniej eksploatowane systemy nie wymagają załadunku częściej niż raz na zmianę obsługi.

Istotne elementy wspierające proces podawania przekładek to grzebienie rozdzielające, możliwy system nadmuchu powietrza i zestaw czujników pozycji współpracujący w sposób automatyczny z chwytakiem robota.

Produkty PROMAG cechuje wieloletnia żywotność i niezawodność, a przy zachowaniu podstawowych zasad konserwacyjnych bezawaryjność potwierdzona każdorazowo opinią naszych Klientów.

« powrót

Magazynek przekładek
PRZYKŁADOWE WDROŻENIA:

2017. System transportu palet i zrobotyzowana paletyzacja kartonów
2017. System transportu palet i zrobotyzowana paletyzacja kartonów

System transportu palet z 3 stanowiskami paletyzacji do automatycznej owijarki, wykonany dla Klienta z branży spożywczej.

2015.  Zintegrowany system transportu, paletyzacji, pakowania, oraz składowania  w zakładzie przetwórstwa mlecznego
2015. Zintegrowany system transportu, paletyzacji, pakowania, oraz składowania w zakładzie przetwórstwa mlecznego

Automatyczny system transportu i paletyzowania produktów z wykorzystaniem robotów przemysłowych, oraz system transportu pełnych palet z przejazdem przez tunel chłodniczy, wraz z końcowym owijaniem folią stretch, oraz naniesieniem odpowiedniej etykiety po obu stronach palety.