Depaletyzator - Urządzenie do wymiany palet w linii

Depaletyzator - Urządzenie do wymiany palet w linii

Urządzenia do wymiany palet (depaletyzatory) pracujące w linii transportu stanowią nieodłączny element linii transportu paletowego w obrębie którego stosowany jest więcej niż jeden rodzaj palet, a ze względów sanitarnych wymagana jest podmiana jednostek transportowych.

Mają zatem zastosowanie w obszarach produkcji i magazynów, w których zachodzi konieczność przeprowadzenia operacji przepakowywania ładunków umieszczonych, np. na palecie z tworzywa sztucznego (stosowanej w procesie produkcji) na paletę drewnianą (stosowaną w transporcie zewnętrznym).

Rozwiązania tego typu systemów mają zastosowanie głównie w branżach farmaceutycznych i spożywczych.

Pełna automatyzacja procesu wymiany palety ze stosowanej wewnątrz zakładu na paletę logistyczną znacznie zwiększa wydajność i efektywność wykorzystania pracy obsługi. Ograniczamy tym samym czas potrzebny do ręcznego przepakowania, foliowania ładunku, oraz zmniejszamy zużycie folii i redukujemy ilość odpadów.

Kompleksowy automatyczny system do wymiany palet pracujący w linii transportu składa się zatem z:

  • dwóch magazynków palet
  •  automatycznego urządzenia do wymiany palet
  • systemu transportu palet z ładunkiem
  •  systemu transportu zasilającego i odbierającego puste palety.

Oferowane przez PROMAG S.A. depaletyzatory są dostosowywane do standardów i potrzeb naszych Klientów, umożliwiają obsługę pełnego zakresu palet (od EUR do CHEP), wysokość ładunku do 2,5m.

W przypadku braku wcześniejszego owinięcia folią istnieje możliwość wyposażenia maszyny w elementy stabilizujące ładunek w trakcie wykonywania operacji podmiany.

W ofercie PROMAG znajduje się również niezależny, stacjonarny depaletyzator do wymiany palet, obsługiwany w sposób ręczny (poza linią transportu).

« powrót

Depaletyzator - Urządzenie do wymiany palet w linii
PRZYKŁADOWE WDROŻENIA:

2003. System transportu palet
2003. System transportu palet

System transportu palet wyposażony m.in. w ciągi przenośników wałkowych, transfery paskowe, magazynek palet i urządzenie do wymiany palet. Dodatkowo w systemie zastosowane zostały przenośniki pionowe.