Urządzenie do wymiany palet stacjonarne

Urządzenie do wymiany palet stacjonarne

Stacjonarne urządzenia do wymiany palet stanowią nieodłączny element magazynu w obrębie którego stosowany jest więcej niż jeden rodzaj palet. Mają zastosowanie w obszarach produkcji i magazynach, w których zachodzi konieczność przeprowadzenia operacji przepakowywania ładunków umieszczonych np. na palecie z tworzywa sztucznego (stosowanej w procesie produkcji) na paletę drewnianą (stosowaną w transporcie zewnętrznym).

Automatyzacja procesu zmiany palety ze stosowanej wewnątrz zakładu na paletę logistyczną znacznie zwiększa wydajność pracowników i efektywność wykorzystania ich pracy. Ograniczamy tym samym czas potrzebny do ręcznego przepakowania, foliowania (bindowania), oraz zużycie folii i redukcję odpadów.

Innowacyjne rozwiązania do wymiany palet

Stacjonarne urządzenie do wymiany palet ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie ze względów sanitarnych nie mogą przemieszczać się palety logistyczne np. w branży farmaceutycznej, spożywczej itp. 

Oferowane przez PROMAG S.A. urządzenia są dostosowywane do standardów i potrzeb naszych Klientów. W ofercie PROMAG znajduje się obsługa pełnego zakresu palet (od EUR do CHEP), wysokość ładunku do 2,5m.

W przypadku braku wcześniejszego owinięcia folią, istnieje możliwość wyposażenia maszyny w elementy stabilizujące ładunek w trakcie wykonywania operacji podmiany.

Oferowane rozwiązanie może funkcjonować jako niezależne, stacjonarne urządzenie, bądź system automatyczny pracujący w linii przenośników.

« powrót