Przenośnik płytkowy

Przenośnik płytkowy

Przenośniki płytkowe wykorzystywane są głównie do ciągłego przemieszczania znacznej ilości produktów na liniach transportu, w których niezbędna jest zmiana kierunku, czy wysokości.

Informacje o przenośnikach płytkowych

  • prosta i zwarta konstrukcja urządzeń pozwala na zastosowanie przenośników płytkowych nawet w obszarze produkcji wyrobów spożywczych, w których niezbędny jest bezpośredni dostęp i możliwość czyszczenia
  • przenośniki mogą służyć do transportu elementów o zróżnicowanej podstawie i kształcie m.in. kartonów, zgrzewek, pojemników, skrzynek itp., jak również doskonale sprawdzają się w przypadku towarów o małych gabarytach i niewielkiej masie
  • konstrukcja nośna wykonana ze stali cynkowanej galwanicznie, lub ogniowo, oraz z czarnej, węglowej stali St3S pokrytej powłoką ochronną, a także stali kwasoodpornej i nierdzewnej (w zależności od funkcji przenośnika)
  • zastosowany łańcuch płytkowy, jego właściwości i wymiary są dobierane indywidualnie w zależności od typu ładunku, środowiska pracy (np. przemysł spożywczy), oraz właściwości fizycznych transportowanych detali.
« powrót

Przenośnik płytkowy
PRZYKŁADOWE WDROŻENIA:

2015. System zrobotyzowanej paletyzacji paletek i wiaderek
2015. System zrobotyzowanej paletyzacji paletek i wiaderek

Prezentujemy zrealizowany w 2015 roku system zrobotyzowanej paletyzacji paletek i wiaderek, połączony z systemem transportu, owijania i etykietowania palet, oraz stworzeniem systemu magazynowego. Jedna z najciekawszych realizacji PROMAG S.A. w zakresie zrobotyzowanej paletyzacji wykonanej dla branży spożywczej.

2011. System transportu żeliwnych tulei
2011. System transportu żeliwnych tulei

Rok 2011 przyniósł także ciekawy, zrealizowany przez naszą firmę dla jednej z firm z branży motoryzacyjnej - producenta części, system transportu żeliwnych tulei. Specyfika transportowanego produktu, oraz wymagania Klienta wymogły zastosowanie w tym systemie zarówno przenośników wałkowych, jak i płytkowych.

2011. Przenośnik do transportu bel grafitu
2011. Przenośnik do transportu bel grafitu

Przenośnik do zadań specjalnych. Tak można powiedzieć o zaprojektowanym i wykonanym w 2011 roku przenośniku płytkowym do transportu bel grafitu. Duże wymagania co do nośności i wytrzymałości przenośnika doskonale obrazują wybrane zdjęcia.

2009. System transportu opakowań z pieluchami
2009. System transportu opakowań z pieluchami

Zrealizowany w 2009 roku system transportu opakowań z pieluchami powstał dla producenta pieluszek jednorazowych. W ramach systemu użyto przenośników płytkowych. Część systemu widoczna na załączonych zdjęciach.

2006. System transportu lodówek
2006. System transportu lodówek

System transportu zrealizowany w 2006 roku dla firmy produkcyjnej z branży AGD. System zaprojektowany i zrealizowany przez PROMAG S.A. odpowiedzialny był za transport lodówek. W skład systemu weszły miedzy innymi obrotnice wałkowe i przenośniki płytkowe.