Dźwignik nożycowy

Dźwignik nożycowy

Dźwignik nożycowy stanowi urządzenie wykorzystywane do wyrównywania poziomu przejazdu w liniach transportowych, lub jako umożliwienie pracy, bądź polepszenie jej ergonomii na stanowiskach roboczych w szczególności w miejscach za- i wyładunku. W zależności od obciążenia i oczekiwanej wydajności, PROMAG S.A. dostarcza urządzenia oparte o napęd elektryczny (dźwigniki nożycowo-pasowe), oraz napęd hydrauliczny.

Podstawowe informacje o dźwignikach nożycowych używanych w liniach:

  • Konstrukcja dźwignika jest oparta o nożyce podporowe, na których umieszczona jest platforma. W zależności od przeznaczenia, można umieścić na niej blat roboczy, lub dowolną konfigurację urządzenia np. przenośnik wałkowy, łańcuchowy, taśmowy (modularny) itp.
  • W liniach transportowych, ciekawym rozwiązaniem są przenośniki wałkowe napędzane typu „M”, umieszczane na dźwignikach nożycowych na początku, lub końcu systemu. Urządzenia te ułatwiają załadunek i rozładunek palet, który możliwy jest do realizacji bez użycia wózka widłowego. Obsługa linii odbywa się chociażby przy pomocy ręcznego wózka paletowego popularnie nazwanego paleciakiem.
  • Istotnym rozwiązaniem technicznym z puktku widzenia naszych Klientów są kompletne stanowiska robocze (za/wyładunkowe) na których odbywa się praca kompletacyjna ładunków układanych warstwami, bądź ręczna paletyzacja. Urządzenia dźwignikowe dostosowują poziom pracy do operatorów, a po zakończeniu danego cyklu następuje automatyczny wyjazd ładunku. Tego typu realizacje z powodzeniem i uznaniem naszych Klientów zostały wdrożone w przemyśle papierniczym, drukarskim, czy meblowym.
  • Ze względu na różnorodność transportowanych palet przenośniki te wykonywane są w różnych długościach, szerokościach, o różnych średnicach i podziałkach rolek.
  • Dźwigniki zawsze dobierane są do masy transportowanego towaru na palecie. Ich maksymalny udźwig mieści się w przedziale do 3500 kg w zależności od zapotrzebowania. W ofercie posiadamy standardowe wymiary platform max. 2500x1500mm i wysokości unoszenia max. 1600mm, jednakże istnieje możliwość wykonania dźwignika dostosowanego do potrzeb Klienta.
« powrót

PRZYKŁADOWE WDROŻENIA:

2017. System transportu palet i zrobotyzowana paletyzacja kartonów

System transportu palet z 3 stanowiskami paletyzacji do automatycznej owijarki, wykonany dla Klienta z branży spożywczej.

2017. System transportu palet

Dla jednego z naszych wieloletnich dostawców - producenta napędów – zrealizowaliśmy złożony projekt połączonych systemów transportu palet EUR, DHP, oraz rozwiązań niestandardowych. W założeniach przyjęto maksymalizację wykorzystania komponentów własnych Klienta w tworzoną konstrukcję, w tym też rozproszenie sieci falowników lokalizowanych bezpośrednio w zabudowach przy napędach. Jest to pierwsza taka realizacja na rynku polskim oparta o innowacyjne rozwiązanie firmy NORD.

2017. System paletyzacji pojemników

Dla światowego koncernu działającego w branży motoryzacyjnej wykonaliśmy automatyczny system transportu, paletyzacji i pakowania pojemników. We współpracy z inżynierami Klienta został stworzony układ spełniający wymogi wewnętrznych przepisów i równocześnie przewyższający obowiązujące przepisy i normy bezpieczeństwa.

2015. System transportu palet i materacy z owijarką i wiązarką

Kompleksowy system transportu przeznaczony do przemieszczania zarówno samych materacy, jak i materacy ułożonych na paletach. Transport realizowany na hali produkcyjnej, oraz magazynowej.

2015. System transportu z przenośnikami modularnymi i dźwignikami nożycowymi

System transportu stabilnego stosu tektury, składający się z dwóch linii, zainstalowany u producenta papieru do wytwarzania opakowań i tektury.

2014. System transportu stosów z tekturą

Specjalny system transportu zainstalowany u producenta papieru do wytwarzania opakowań i tektury. W skład systemu wchodzą przenośniki z taśmą modularną (modułową) różnej długości, oraz dźwigniki nożycowe.

2014. System transportu palet z przenośnikami modularnymi i podestem nożycowym

Specjalny system transportu europalet, oraz palet przemysłowych zainstalowany u producenta papieru do wytwarzania opakowań i tektury.

2014. System transportu palet w tunelu chłodniczymi i ciepłym

System transportu palet przeznaczony dla zakładu przetwórstwa mlecznego. Przenośniki pionowe i poziome służą do transportu palet w tunelu chłodniczym i ciepłym.

2014. System transportu palet

Dla firmy z branży tytoniowej wykonaliśmy urządzenia do transportu palet EUR, oraz palet przemysłowych o wymiarach: 1200x1000mm i 1200x1200mm. System składał się z przenośników wałkowych, przenośnika pionowego, przenośników łańcuchowych i transferów łańcuchowych. Oprócz tych urządzeń w systemie zainstalowany został także dźwignik nożycowy.

2014. System transportu palet

Zrealizowany w 2014 roku system transportu palet, który wykorzystywał urządzenia takie, jak przenośniki wałkowe, dźwignik nożycowy do niwelowania różnic poziomów, obrotnicę wałkową z transferem łańcuchowych. Dodatkowo w systemie zastosowano układarkę palet inaczej nazywaną sztaplarką.

2012. System transportu witryn sklepowych

Linia o długości 60m składająca się z przenośników taśmowych o różnej długości. Zastosowanie krótszych odcinków przenośników pozwoli w przyszłości rozbudować system o kolejne moduły.

2012. System transportu palet z owijarką automatyczną

Zrealizowany w 2012 roku system transportu palet w firmie z branży mleczarskiej. W skład systemu weszły następujące urządzenia: przenośnik pionowy czterokolumnowy, przenośniki i obrotnice wałkowe, dźwigniki nożycowe oraz owijarka automatyczna. Większość z zainstalowanych urządzeń można zobaczyć w załączonej galerii zdjęć.

2012. System transportu palet

System transportu palet na terenie zakładu produkcyjnego z branży chemicznej. Transport długimi fragmentami odbywa się w bezkolizyjny sposób na przenośnikach wałkowych umieszczonych na konstrukcji wsporczej. Poza przenośnikami wałkowymi do transportu palet użyte zostały dźwigniki nożycowe oraz przenośniki pionowe czterokolumnowe. Realizacja systemu miała miejsce w 2012 roku.

2009. System transportu palet z robotem

Kolejna realizacja firmy PROMAG S.A. Rozbudowany system transportu palet wykorzystujący kilka typów przenośników, roboty paletyzujące i dźwigniki nożycowe.

2009. System transportu palet

System transportu palet zbudowany z przenośników wałkowych, przenośników pionowych oraz dźwignika nożycowego, dzięki któremu możliwe jest wprowadzenie palet do systemu za pomocą wózków paletowych tzw. paleciaków.

2008. System transportu palet

Realizacja systemu transportu palet, w którym użyte zostały przenośniki wałkowe, przenośniki pionowe, obrotnice wałkowe, oraz dźwigniki nożycowe niwelujące różnice poziomów.

2006. System transportu lodówek z przenośnikiem pionowym

Zrealizowany w 2006 roku system transportu produktów finalnych dla jednego z największych w kraju producentów AGD. System zrealizowany przez PROMAG odpowiada za transport lodówek, wykorzystując do tego celu przenośniki wałkowe i taśmowe, transfery, obrotnice, oraz dźwigniki nożycowe i przenośnik pionowy jednokolumnowy.