Przenośnik paskowy

Przenośniki paskowe są uzupełnieniem oferty urządzeń transportowych i wykorzystywane są w głównej mierze do transportu elementów o zróżnicowanej podstawie i kształcie m.in. kartonów, pojemników, skrzynek, płyt drewnianych, arkuszy blachy, wytłoczek, wykrojów itp. Przenośniki paskowe doskonale sprawdzają się w miejscach odbioru wyrobów z maszyn produkcyjnych, jak również w przypadku transportu materiałów typu wełna, pianki, materace, tkaniny, czy papier.

Podstawowe informacje o przenośnikach paskowych

  • konstrukcja paskowa wykorzystywana jest w urządzeniach zmiany kierunku (transferach) w których zastosowanie łańcuchów jest niemożliwe ze względu na właściwości i możliwość uszkodzenia transportowanego materiału
  • rodzaj pasów transportowych, ich właściwości i wymiary są dobierane indywidualnie w zależności od typu ładunku, środowiska pracy, oraz właściwości fizycznych transportowanych detali
  • konstrukcja nośna urządzeń wykonana ze stali cynkowanej galwanicznie, lub ogniowo, oraz z czarnej, węglowej stali St3S pokrytej powłoką ochronną, a także stali kwasoodpornej i nierdzewnej (w zależności od funkcji przenośnika)
  • przenośniki paskowe projektowane są zawsze w wymiarach i kształcie dopasowanym do potrzeb naszych Klientów.
« powrót

Przenośnik paskowy
PRZYKŁADOWE WDROŻENIA:

2016. System transportu felg aluminiowych
2016. System transportu felg aluminiowych

System transportu kół - felg aluminiowych zrealizowany w 2016 roku - to system wspierający linię produkcyjną producenta tychże elementów, zbudowany z szeregu współdziałających ze sobą przenośników wałkowych, taśmowych i paskowych, w tym także przenośników wałkowych i taśmowych łukowych. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tej realizacji.

2009. System transportu palet z robotem
2009. System transportu palet z robotem

Kolejna realizacja firmy PROMAG S.A. Rozbudowany system transportu palet wykorzystujący kilka typów przenośników, roboty paletyzujące i dźwigniki nożycowe.