Transfer łańcuchowy

Transfer łańcuchowy

Transfer łańcuchowy to urządzenie technologiczne integrujące przenośniki rolkowe i łańcuchowe. Linia transportowa z transferem wałkowym umożliwia zmianę kierunku transportowanego towaru o kąt 90 stopni z jednoczesną zmianą orientacji palety.Transfer ma za zadanie odebrać detal z jednej linii transportowej i przekazać na drugą w układzie prostopadłym.

W przypadku transferów łańcuchowych mamy  do dyspozycji dwa tryby pracy:

  • przejazd z linii przenośników rolkowych i przekazanie jednostki ładunkowej poprzez transfer na linię przenośników łańcuchowych
  • lub w układzie rewersyjnym jako połączenie z przenośników łańcuchowych i wałkowych.

Podstawowe informacje o transferach łańcuchowych:

Transfery łańcuchowe unoszone są za pomocą mechanizmów:

  • pneumatycznych (siłowniki, poduszki powietrzne)
  • mechanicznych (mimośrody)
  • hydraulicznych (siłowniki) np. w przypadku zastosowania dźwigników.

Na zastosowane mechanizmy ma wpływ dostępność mediów, oraz poziom/wysokość linii, jak również konfiguracja współpracujących urządzeń.

Konstrukcja nośna transferu wykonana jest ze stali cynkowanej galwanicznie, lub ogniowo, oraz z czarnej węglowej stali St3S pokrytej powłoką ochronną, a także stali kwasoodpornej i nierdzewnej (w zależności od funkcji i środowiska pracy transferu).

Dobór kolorystyki konstrukcji, elementów ruchomych, czy osłon podlega osobnym ustaleniom z użytkownikiem np. może być dostosowane do logotypu przedsiębiorstwa, przy zachowaniu odpowiednich przepisów normatywnych związanych z bezpieczeństwem.

Istnieje możliwość wykonania i zaprojektowania transferów łańcuchowych pod sprecyzowane, indywidualne potrzeby Inwestora.

« powrót

Transfer łańcuchowy
PRZYKŁADOWE WDROŻENIA:

2017. Systemy transportu palet z przenośnikami pionowymi
2017. Systemy transportu palet z przenośnikami pionowymi

Dla jednego z największych producentów wykładzin i włóknin wykonaliśmy dwa niezależne automatycznie systemy transportu palet z przenośnikami pionowymi niepodlegającymi pod odbiory Urzędu Dozoru Technicznego i niewymagającymi od naszych Klientów wykonania prac budowlanych w postaci podszybia, przy wysokości roboczej całego układu na 80mm (umożliwiającymi załadunek i odbiór palet wózkiem paletowym ręcznym).

2017. System transportu palet i zrobotyzowana paletyzacja kartonów
2017. System transportu palet i zrobotyzowana paletyzacja kartonów

System transportu palet z 3 stanowiskami paletyzacji do automatycznej owijarki, wykonany dla Klienta z branży spożywczej.

2015. System transportu palet ze sztaplarką i wózkami
2015. System transportu palet ze sztaplarką i wózkami

System transportu palet składający się z przenośników wałkowych, łańcuchowych, obrotnic, magazynków palet, transferów wałkowych i łańcuchowych, zainstalowany u producenta artykułów higienicznych.

2015. System transportu palet i materacy z owijarką i wiązarką
2015. System transportu palet i materacy z owijarką i wiązarką

Kompleksowy system transportu przeznaczony do przemieszczania zarówno samych materacy, jak i materacy ułożonych na paletach. Transport realizowany na hali produkcyjnej, oraz magazynowej.

2015. System transportu materacy
2015. System transportu materacy

Zainstalowany u producenta materacy system w postaci dwóch linii transportu jest częścią kompleksowego projektu, obejmującego również system transportu palet z materacami. Linie transportu materacy składają się z przenośników wałkowych napędzanych o różnej długości i transferów paskowych.

2014. System transportu palet w tunelu chłodniczymi i  ciepłym
2014. System transportu palet w tunelu chłodniczymi i ciepłym

System transportu palet przeznaczony dla zakładu przetwórstwa mlecznego. Przenośniki pionowe i poziome służą do transportu palet w tunelu chłodniczym i ciepłym.

2014. System transportu palet dla firmy z branży tytoniowej
2014. System transportu palet dla firmy z branży tytoniowej

Dla firmy z branży tytoniowej wykonaliśmy urządzenia do transportu palet EUR, oraz palet przemysłowych o wymiarach: 1200x1000mm i 1200x1200mm. System składał się z przenośników wałkowych, przenośnika pionowego, przenośników łańcuchowych i transferów łańcuchowych. Oprócz tych urządzeń w systemie zainstalowany został także dźwignik nożycowy.

2012. System transportu palet w branży spożywczej
2012. System transportu palet w branży spożywczej

Jedna z ciekawszych realizacji systemów transportu palet w firmie z branży spożywczej. W tym systemie zrealizowanym w 2012 roku zastosowano szereg urządzeń, począwszy od przenośników wałkowych, a kończąc na różnego rodzaju transferach.

2011. System transportu lodówek i korpusów
2011. System transportu lodówek i korpusów

System transportu lodówek i korpusów zaprojektowany i zrealizowany przez PROMAG S.A. w 2011 roku to skomplikowane połączenie wielu urządzeń, takich jak przenośniki wałkowe i przenośniki łańcuchowe, szereg transferów łańcuchowych i wałkowych, oraz obrotnice. Dodatkowo w systemie wykorzystano przenośniki pionowe.

2008. System transportu kuchenek
2008. System transportu kuchenek

Zrealizowany w 2008 roku dla producenta kuchenek system ich transportu zbudowany na bazie przenośników wałkowych. System automatycznie transportuje gotowe wyroby z linii produkcyjnej do magazynu wyrobów gotowych. Do zmiany kierunku transportowanych kuchenek zastosowano transfery łańcuchowe.

2006. System transportu lodówek z przenośnikiem pionowym
2006. System transportu lodówek z przenośnikiem pionowym

Zrealizowany w 2006 roku system transportu produktów finalnych dla jednego z największych w kraju producentów AGD. System zrealizowany przez PROMAG odpowiada za transport lodówek, wykorzystując do tego celu przenośniki wałkowe i taśmowe, transfery, obrotnice, oraz dźwigniki nożycowe i przenośnik pionowy jednokolumnowy.

2005. System transportu kuchenek
2005. System transportu kuchenek

System transportu kuchenek zrealizowany w 2005. W skład systemu wchodził cały szereg urządzeń odpowiedzialnych za transport kuchenek, miedzy innymi przenośniki wałkowe, przenośniki łańcuchowe, obrotnice i transfery wałkowe.