Systemy transportu technologicznego

Systemy transportu technologicznego

Systemy transportu technologicznego to układy urządzeń wspierające procesy technologiczne, produkcyjne w logistyce pojedynczych wyrobów lub opakowań zbiorczych. Swymi rozwiązaniami PROMAG S.A. wspiera transport międzyoperacyjny dostarczając elementy pomiędzy poszczególnymi maszynami, stanowiskami kontroli czy kompletacji, jednocześnie realizując procesy dodatkowe takie jak pozycjonowanie, zmiana orientacji, nadruki na opakowaniach, nadanie i skanowanie kodów, detekcja i rozpoznanie poprzez złożone systemy wizyjne.

Systemy transportu technologicznego wykorzystywane są w celu przygotowania wyrobu do paletyzacji. Oprócz podstawowej funkcji jaką jest pobranie i transport z linii produkcyjnych, układy przygotowują warstwę lub jej część, formują i pozycjonują paczki / worki (np. w przypadku elementów sypkich). Proces ten ma na celu umożliwienie i optymalizację pracy robota i podanie maksymalnej ilości ładunków do chwytaka. Skutkuje to skróceniem cyklu pracy oraz możliwość jednoczesnej obsługi kilku linii zasilających tzw. „feederów”.

Dostarczane przez PROMAG S.A. systemy transportu technologicznego wykorzystują każdą dostępną przestrzeń hali produkcyjnej, magazynowej, nieużytki a także mogą komunikować oddzielne budynki i kondygnacje. Każda realizacja projektowana i dostosowywana jest do istniejącej infrastruktury maszynowej i medialnej, stąd też przepływ elementów realizowany może być na kilku poziomach.

Konstrukcja wsporcza urządzeń stanowi zarówno elementy samonośne, jest kotwiona do posadzki, ściany, jak również dostarczamy systemy podwieszane. Kompleksowe rozwiązanie zawsze dostosowane do potrzeb Klienta, zgodnie z wytycznymi i uzgodnionym projektem.

Podstawowymi składowymi systemów transportu technologicznego są:

  • Przenośniki wałkowe z dedykowaną szerokością roboczą dostosowane indywidualnie do przesyłanych ładunków
  • Przenośniki modularne wykorzystujące do transportu detali taśmy modularne bądź łańcuchy płytkowe
  • Przenośniki taśmowe dostosowane indywidualnie do przesyłanych ładunków
  • Urządzenia zmiany kierunku i pozycjonowania czyli stopery, zwrotnice, obrotnice, zgarniacze, spychacze pozwalające nadać konkretny kierunek i wymaganą orientację dla ładunków

Konstrukcja urządzeń i powłoki ochronne zawsze dostosowana jest do środowiska pracy, oczekiwań oraz wymagań względem czyszczenia i konserwacji. PROMAG S.A. dostarcza urządzania zarówno w wersji standard tj. stal węglowa St3S pokryta powłoką malarską, dodatkowo konstrukcja może być uprzednio poddana procesowi cynkowania galwanicznego bądź ogniowego.Realizacje w branży spożywczej czy chemicznej to systemy produkowane w wersji nierdzewnej (stal 1.4301 / 304) odpornej na mycie pod ciśnieniem z użyciem środków chemicznych.

Istotną cechą systemów transportu technologicznego, jest zastosowanie komponentów pracujących w różnych zakresach temperatur, jak również z wykorzystaniem komponentów o wysokiej odporności na ich zmianę.

W zależności od przedstawionych wymagań, urządzenia PROMAG S.A. z powodzeniem pracują w środowisku chłodniczym jak również w temperaturach znacznie przekraczających kilkadziesiąt stopni w plusie. Trudnym zagadnieniem, jednakże bardzo istotnym w wielu procesach produkcyjnych, stanowią systemy łączące powyższe zakresy temperatur (dojrzewalnie / komory szokowe) w realizacji których inżynierowie PROMAG S.A. przygotowują optymalne rozwiązania transportu.

Dobór kolorystyki dla konstrukcji, elementów ruchomych czy osłon podlega osobnym ustaleniom z użytkownikiem, np. może być dostosowana do logotypu przedsiębiorstwa przy zachowaniu odpowiednich przepisów normatywnych związanych z bezpieczeństwem.

Przenośniki i urządzenia współpracujące, zawsze wykonywane są w wymiarach i kształcie dopasowanym do potrzeb naszych Klientów, zaprojektowane w sposób pełnej integracji z innymi urządzeniami produkcyjnymi, transportu, systemami pozycjonującymi i pakującymi. PROMAG S.A. realizuje pełną integrację systemów również z istniejącymi bądź nowymi maszynami których nie jest dostawcą.

 


 

Systemy transportu technologicznego stanowią integralną część procesów produkcji, kompletacji czy montażu podzespołów, wykorzystywane są zarówno przy przemieszczaniu drobnych elementów jak i gotowych wyrobów posiadających własną dedykowaną paletkę/nadstawkę.

Transportowany ładunek pobierany może być bezpośrednio z maszyn, zasypów, dozowników, układany przez obsługę ręcznie czy np. przy pomocy żurawi przeładunkowych. Nasze linie charakteryzują się dokładnym dopasowaniem urządzeń do potrzeb Klientów poprzez dogłębną analizę typu transportowanych wyrobów, środowiska pracy, panujących warunków zewnętrznych, możliwości i ergonomii pracy.

Modułowa budowa systemu transportu technologicznego

Systemy transportu technologicznego to zbiór modułowo zestawionych urządzeń w skład których mogą wchodzić:

    • przenośniki transportowe: wałkowe (napędzane, ręczne, grawitacyjne) , łańcuchowe, taśmowe (proste, ukośne)
    • urządzenia do zmiany kierunku i położenia: dźwigniki, przenośniki pionowe, transfery (łańcuchowe, paskowe ) i obrotnice (wałkowe, łańcuchowe),
    • urządzenia uzupełniające: wagi, etykieciarki, skanery kodów, wózki technologiczne,
    • urządzenia pozycjonujące: symetryzatory, stopery czołowe i boczne
    • elementy infrastruktury: burty, najazdy, bramy wjazdowe, wygrodzenia
    • poprzez użycie komponentów renomowanych firm, nasze urządzenia charakteryzują się dużą wytrzymałością, niezawodnością, długim czasem użytkowania

 

« powrót