Przenośnik wałkowy ręczny

Przenośnik wałkowy ręczny

Przenośniki wałkowe ręczne służą w głównej mierze do transportu pojemników i towarów o masie nie przekraczającej 50kg. Istnieje możliwość zaprojektowania urządzeń dla transportu wyrobów niestandardowych, dłużyzny, zwojów, balotów, koszy i wielu innych, jak również materiał konstrukcyjny jednostki transportowej (drewno, tworzywo, stal) nie stanowi problemu w transporcie, jednakże wymaga dodatkowej analizy i zaprojektowania pod kątem komponentów mechanicznych.

Podstawowe informacje o ręcznych przenośnikach wałkowych

  • konstrukcja nośna wykonana ze stali cynkowanej galwanicznie, lub ogniowo, oraz z czarnej, węglowej stali St3S pokrytej powłoką ochronną, a także stali kwasoodpornej i nierdzewnej (w zależności od funkcji przenośnika)
  • powierzchnię transportową tworzą rolki w standardzie ze stali konstrukcyjnej ocynkowanej, jednakże możliwe jest wyposażenie urządzeń w rolki ze stali nierdzewnej. Ich rozmiar oraz grubość płaszcza dostosowane są zawsze do przewidywanego obciążenia, oraz rodzaju wyrobu
  • przenośniki wałkowe ręczne doskonale sprawdzają się w transporcie na krótkie odległości (międzystanowiskowe), gdzie nie jest wymagana linia napędzana, lub jej zastosowanie nie jest uzasadnione ekonomicznie
  • dobór kolorystyki  konstrukcji podlega osobnym ustaleniom z użytkownikiem np. może być ona dostosowana do logotypu przedsiębiorstwa, przy zachowaniu odpowiednich przepisów normatywnych związanych z bezpieczeństwem
  • przenośniki rolkowe PROMAG S.A. cechuje wieloletnia żywotność i niezawodność, a przy zachowaniu podstawowych zasad konserwacyjnych ich bezawaryjność potwierdzona została w przeciągu ponad 25 lat  opinią zadowolonych Klientów
  • przenośniki wałkowe wykonywane są w wymiarach i kształcie dopasowanym pod potrzeby jednostki transportowej i infrastruktury, zaprojektowane są w  pełnej integracji z innymi urządzeniami transportu.

Urządzenia PROMAG S.A. z powodzeniem pracują w halach produkcyjnych i magazynowych, na antresolach, pomostach magazynowych.

« powrót

Przenośnik wałkowy ręczny
PRZYKŁADOWE WDROŻENIA:

2015. System transportu pojemników stalowych
2015. System transportu pojemników stalowych

System złożony z przenośników wałkowych ręcznych o różnej długości, oraz stołów z rolkami kulowymi. Jednostką ładunkową jest stalowy pojemnik o maksymalnej masie 60 kg.

2015. System transportu paletek z przekaźnikami
2015. System transportu paletek z przekaźnikami

System wykonany dla Klienta wytwarzającego aparaturę średnich i wysokich napięć. Ręczny system kompletacji wyrobów transportowanych na specjalnych paletkach. W jego skład wchodzą przenośniki wałkowe ręczne, oraz wózki ręczne.

2014. System transportu pojemników
2014. System transportu pojemników

Kolejna realizacja systemu transportu pojemników opartego na przenośnikach wałkowych zrealizowana przez PROMAG S.A. w 2014 roku.

2014. Ręczny system transportu palet
2014. Ręczny system transportu palet

Urządzenia wykonane dla Klienta produkującego opakowania z tektury falistej. System transportu składający się z segmentowych ręcznych przenośników wałkowych.

2013. System transportu kartonów
2013. System transportu kartonów

System transportu kartonów zrealizowany w 2013 roku przez PROMAG S.A. dla przedsiębiorstwa z branży motoryzacyjnej. W ramach projektu zastosowano mi.n. przenośniki taśmowe ukośne i przenośniki wałkowe ręczne.

2011. System transportu pojemników
2011. System transportu pojemników

Kolejna ciekawa realizacja - tym razem system transportu pojemników dla firmy z branży motoryzacyjnej. Realizacja miała miejsce w 2011 roku. Użyte zostały w niej miedzy innymi przenośniki wałkowe ręczne i przenośniki taśmowe.

2011. System transportu paletek z przekaźnikami
2011. System transportu paletek z przekaźnikami

Realizacje wykonane dla jednego z naszych stałych Klientów wytwarzającego aparaturę średnich i wysokich napięć. Systemy transportu paletek składały się z przenośników wałkowych napędzanych i ręcznych, blatów kulowych, oraz ręcznych mostów zwodzonych.

2009. System transportu paczek
2009. System transportu paczek

System transportu paczek zrealizowany przez PROMAG S.A. Jego etapowa realizacja rozpoczęła się w 2009 roku. System oparty został na przenośnikach wałkowych - zarówno napędzanych, jak i ręcznych, oraz na przenośnikach taśmowych.