menu >
pl gb

RONAL ponownie inwestuje w przenośniki PROMAG

RONAL ponownie inwestuje w przenośniki PROMAG PROMAG zainstalował i uruchomił kolejny dwupoziomowy automatyczny system transportu dla firmy Ronal Polska Sp. z o.o. Urządzenia służą usprawnieniu i organizacji pracy na stanowiskach kontroli, naprawy i paletyzacji kół aluminiowych.

Na szczególną uwagę zasługuje bardzo krótki czas montażu i uruchomienia (5 dni) oraz pewne usprawnienia funkcjonalne, o które wzbogacono system. Ograniczona przestrzeń na szerokości systemu wykluczyła zastosowanie klasycznych łuków 180°. Zamiast tego nasi projektanci zaplanowali połączenie łuku 90° z prostym odcinkiem prostopadłym, którego prędkość jest większa od prędkości pozostałych urządzeń. Taki zabieg pozwala na bezkolizyjny przejazd pomiędzy modułami przenośników, przy wsparciu koła obrotowego umieszczonego w narożniku na osi obrotu. Jest to proste i ekonomiczne rozwiązanie. Ponadto pozawala na zachowanie stałych odstępów pomiędzy kołami podczas transportu na odcinkach prostych.

Dodatkowo system posiada inteligentny układ wydawania kół na taśmową bocznicę. Tylko w chwili gdy na bocznicy jest wolne miejsce, felgi są na nią kierowane. W przeciwnym wypadku krążą po systemie.

Podobnie jak przy wcześniejszych realizacjach, układ jest dwupoziomowy, w pełni automatyczny. Niezależnie od napędzanych urządzeń, jako uzupełnienie dla całego procesu wykonywanego u Klienta, PROMAG dostarczył 10 nienapędzanych bramek unoszonych, które podnoszą komfort i bezpieczeństwo podczas ręcznego zabierania kół z niezależnej linii produkcyjnej na stoły kontroli produktu.

« powrót

Newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź