menu >
pl gb

III Forum Magazyn Przyszłości za nami

III Forum Magazyn Przyszłości za nami Trzecia edycja Form Magazyn Przyszłości - za nami. 19.10.2017 w Centrum Techniki Magazynowej PROMAG S.A. odbyła się edycja poświęcona Cyfrowej Integracji Procesów w intralogistyce. Wydarzenie zgromadziło ponad 200 uczestników chcących rozwijać swoje przedsiębiorstwa w kierunku automatyzacji procesów.

 

Digitalizacja i związane  z tym technologie takie jak: automatyzacja, internet rzeczy połączony ze sztuczną inteligencją, rozszerzona rzeczywistość,  praca w chmurze i BIG DATA, w najbliższym czasie będą zmieniać nasz świat i ten biznesowy, i ten społeczny. Technologie te zmienią wiele branż i podejście do biznesu. […] Przez brak rąk do pracy zmuszeni  będziemy eliminować człowieka z pracy fizycznej i oddawać robotom większość prac manualnych. Będzie to dla wszystkich duże wyzwanie technologiczne i organizacyjne. Stąd też musimy przygotować firmy do funkcjonowania w nowej rzeczywistości. Dyskusję nad tym jak nowe technologie zmienią logistykę rozpoczęliśmy 2 lata temu podczas I Forum MAGAZYN PRZYSZŁOŚCI. Sama widzę jak wiele zmieniło się przez te 2 lata. […] Nie możemy czekać na jutro, bo jutro nie będzie czekać na nas.” – powiedziała podczas otwarcia forum Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny PROMAG S.A. Karolina Tokarz. Prelegenci pokazali w swoich wystąpieniach jak to jutro może wyglądać w intralogistyce.

Wydarzenie obfitowało w liczne prelekcje ale przede wszystkim w praktyczne pokazy dotyczące najnowszych rozwiązań z dziedziny automatyki i robotyki mogące usprawnić pracę magazynów. Uczestnicy forum mieli okazję zobaczyć na żywo jak pracuje automatyczna linia składowania, transportu, kompletacji i identyfikacji produktów oraz automatyczny magazyn wyposażony w autorskie rozwiązanie PROMAG: system gęstego składowania z wózkiem wahadłowym AutoMAG Shuttle i wózkiem transferowym AutoMAG MOVER. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też wózki autonomiczne i roboty pick-n-place. Na stoiskach przygotowanych w CTM PROMAG uczestnicy mogli zobaczyć również jak wprowadzić  wózki widłowe erę cyfrową przy pomocy narzędzi do ich monitorowania oraz zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości przeprowadzając symulację procesów logistycznych. W harmonogramie Forum znalazła się również wizyta w Centrum Logistycznym wyposażonym w najnowsze rozwiązania z dziedziny składowania.

III Forum MAGAZYN 4.0 udowodniło, że polskie przedsiębiorstwa gotowe są do rewolucji cyfrowej - potrzebne są im jednak wskazówki dotyczące drogi, którą muszą pokonać aby proces przeprowadzić i zakończyć pomyślnie. Centrum Techniki Magazynowej już od 3 lat stara się dostarczać tych wskazówek i będzie kontynuować swoją misję.

« powrót

Newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź