2017. System transportu palet

2017. System transportu palet

Dla czołowego polskiego producenta z branży chemicznej przygotowaliśmy i zrealizowaliśmy inwestycję w autonomiczny system transportu i magazynowania europalet, bazujący na przenośnikach wałkowych, obrotnicach, oraz pełnej integracji z systemem gęstego składowania opartym o wózki transportowe AutoMAG Shuttle.

Stworzony przez PROMAG system oparty został o najwyższej klasy przetwornice częstotliwości Danfoss. Automatyka wyposażona w zdalny dostęp zapewniający uproszczenie procedur diagnostycznych, co za tym idzie skraca do minimum czas potrzebny na analizę problemu i reakcję serwisową. Projekt w swoich założeniach wymagał wymiany sygnałów sterujących elementami z istniejącego systemu produkcyjnego i zrobotyzowanej paletyzacji Klienta.

Rozległość systemu rozmieszczonego na 3 halach wymagała opracowania szczegółowego projektu uwzględniającego strefy pracy operatorów, drogi transportowe i komunikacyjne. Zastosowano rozwiązania usprawniające funkcjonalność w postaci kładek/pomostów, jak również zabezpieczono miejsca pracy wózków widłowych w bezpieczny system detekcji.

Zrealizowany projekt umożliwia przyszłe połączenie linii transportu z blokiem regałowym, oraz rozbudowę magazynu o dodatkowy modułu AutoMAG Lift&Mover tj. komponenty tworzące w pełni automatyczny  magazyn bezobsługowy.

« powrót