menu >
pl gb

II FORUM "Przyszłość biznesu w erze automatyzacji i robotyzacji"

II FORUM 21 września odbyło się II Forum 'Magazyn Przyszłości - Przyszłość biznesu w erze automatyzacji i robotyzacji" jako kontynuacja wydarzeń rozpoczętych wraz z otwarciem Centrum Techniki Magazynowej w zeszłym roku...

21 września odbyła się druga edycja Forum "Magazyn Przyszłości". W tym roku tematyką spotkania była "Przyszłość biznesu w erze automatyki i robotyki". Prelegenci starali się przedstawić korzyści płynące z zastosowania rozwiązań automatycznych oraz zalety wykorzystania robotów w procesach magazynowo-produkcyjnych.

– Polska ma wiele do nadrobienia i to nie tylko w stosunku do krajów Europy Zachodniej, ale także do naszych najbliższych sąsiadów, gdzie procesy automatyzacji zachodzą szybciej, a firmy są bardziej otwarte na nowinki technologiczne. Potrzebujemy silnego impulsu do rozwoju, bo nowe technologie to ogromne korzyści nie tylko dla konkretnych firm, ale szansa na restrukturyzację całej polskiej gospodarki i rozwój nowych gałęzi przemysłu, w całkiem nowych sektorach. Automatyzacja to również jedyna droga, która pozwoli nam uniknąć tzw. pułapki średniego dochodu i awansować do grona państw wysoko rozwiniętych – podkreślała w trackie spotkania Karolina Tokarz, PROMAG S.A.

Tak jak w zeszłym roku obszerna część merytoryczna wzbogacona została w praktyczne prezentacje rozwiązań zarówno w Centrum Techniki Magazynowej jak i specjalnie wydzielonej strefie Centrum Logistycznego. Nastąpiła tam premiera najnowszego, autorskiego rozwiązania czyli systemu AutoMAG składającego się z przenośnika pionowego AutoMAG Lift, wózka wahadłowego AutoMAG Shuttle ale przede wszystkim wózka transferowego AutoMAG Mover którego rolą jest przemieszczenie wózka wahadłowego wzdłuż regału wjezdnego do wybranego kanału. W ten sposób zaprezentowane zostało automatyczne rozwiązanie gęstego składowania które w pełni eliminuje obsługę regałów wózkiem widłowym.

Przerwy między prelekcjami goście mogli wypełniać korzystając z wszelkich dobrodziejstw multimedialnych w Centrum Techniki Magazynowej PROMAG, pogłębiając swoją wiedzę logistyczną a przy tym dobrze się bawiąc, m.in. podczas jazdy na symulatorze wózka widłowego, próbie zręcznościowej przeciwko robotowi czy zagadywani przez EuGenius'a - robota potrafiącego wejść w interakcję z człowiekiem.

W wydarzeniu udział wzięło blisko 200 gości reprezentujących około 80 przedsiębiorstw (w tym m.in. CIECH S.A., Arvato Services Polska, Honda Motor Europe Logistics, GKN Driveline Polska, Coca Cola HBC Polska, Tarczyński, OSM Kalisz, KGHM, LG Electronics, Tenneco, Meble VOX i Faurecia), a także przedstawiciele środowiska naukowego, w tym Instytutu Logistyki i Magazynowania, Wyższej Szkoły Logistyki oraz Urzędu Dozoru Technicznego oraz dostawcy rozwiązań logistycznych dla branży magazynowej (poza PROMAG S.A. – gospodarzem wydarzenia, Comau Robotics, Ferretto Group, DCLOG).

Wierzymy, że takie spotkania są potrzebne przede wszystkim aby stymulować branżę do rozwoju w odpowiednim kierunku. Mamy nadzieję, że większość gości opuściło naszą siedzibę z głowami pełnymi pomysłów związanych z usprawnieniem procesów przebiegających w ich przedsiębiorstwach. Mamy nadzieję, że w wielu przypadkach będzie to skutkowało rozpoczęciem owocnej współpracy.

 

« powrót

Newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź