menu >
pl gb

Realizacja w firmie LORENZ BAHLSEN okiem kamery po 4 latach funkcjonowania

Realizacja w firmie LORENZ BAHLSEN okiem kamery po 4 latach funkcjonowania W odpowiedzi na częste pytania naszych Klientów odnośnie trwałości tego typu rozwiązań postanowiliśmy wybrać się do firmy The Lorenz Bahlsen Snack-World Sp. z o.o. i nagrać film po 4 latach eksploatacji automatycznego systemu transportu wewnętrznego i regałów paletowych.

Dla przypomnienia: PROMAG zaprojektował i zrealizował system transportu palet z hali produkcyjnej na halę magazynową w Centrum Logistycznym tego wiodącego na rynku europejskim dostawcy przekąsek. Jednostką ładunkową w Centrum Logistycznym firmy Lorenz Bahlsen Snack-World jest europaleta o wadze od 60 do 600 kg, która formowana jest na etapie produkcji podczas procesu pakowania. Gotowe jednostki ładunkowe transportowane są automatycznym systemem transportu wewnętrznego do Magazynu Centralnego, który zlokalizowany jest w oddzielnym obiekcie.

Od tego momentu rozpoczyna się w firmie Lorenz myśl techniczna i wyposażenie firmowane marką PROMAG. Paleta z przysmakami Lorenz za pomocą przenośników rolkowych dostaje się do przenośnika pionowego, który podnosi ją na poziom 4,9 m umożliwiający pokonanie przeszkody w postaci bram szybkobieżnych. Za bramami ładunek ponownie za pomocą przenośnika pionowego jest transportowany na poziom 0 i dalej do tunelu łączącego obiekt produkcyjny z magazynowym. W tunelu pracuje przenośnik wałkowy, który na wejściu kolejkuje jednostki ładunkowe po 4 szt. Tak utworzony ładunek przemieszczany jest do końca 105 metrowego tunelu, gdzie jest rozdzielany na pojedyncze palety. Przenośnik zakończony jest transferem, ukierunkowującym palety dłuższym, lub krótszym bokiem, aby skrócić operacje pobierania i składowania palet przez wózki.

System umożliwia wycofanie wadliwej palety ponownie na produkcję (układ rewersyjny). Pracownicy firmy Lorenz mogą czuwać nad przebiegiem tego procesu dzięki wizualizacji pracy linii przenośników. Pojedyncza paleta pobierana jest z przenośnika za pomocą wózków widłowych i dalej transportowana na regały, lub bezpośrednio do strefy załadunku.

PROMAG jako kompleksowy dostawca wyposażenia magazynów dostarczył do firmy Lorenz Bahlsen Snack-World również system składowania w postaci: regałów paletowych rzędowych, paletowych wjezdnych i przepływowych typu cart push-back, o łącznej pojemności prawie 10 tys. miejsc paletowych. Regały te zostały dobrane pod kątem optymalizacji operacji magazynowych. System regałów cart push-back przeznaczony jest do kompletacji przesyłek, a regały wjezdne do składowania produktów o długich seriach produkcyjnych.

Zainstalowane systemy regałowe były punktem wyjścia do odpowiedniego zaprojektowania systemu WMS do zarządzania przepływem składowanych towarów. Obiekt w Stanowicach, oraz znajdujące się w nim wyposażenie przyczyniły się w znaczący sposób do optymalizacji zapasów magazynowych w sieci dystrybucji firmy Lorenz Snack-World, co przełożyło się na skrócenie procesu obsługi klienta i obniżenie kosztów działalności.

« powrót

Newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź