Systemy transportu pojemników, kartonów i paczek

Systemy transportu pojemników, kartonów i paczek

Systemy transportu dedykowane do pojemników, kartonów i paczek stanowią jeden z najnowocześniejszych produktów marki PROMAG S.A. w dziedzinie logistyki magazynowej. Charakterystycznymi cechami tego rozwiązania są modułowość, elastyczność i nowoczesny wygląd.

Urządzenia wyposażone w rozproszony układ sterowania ograniczający do minimum wykorzystaną przestrzeń, nadają projektowanej linii lekkość konstrukcji i doskonale dopasowanie do dostępnej przestrzeni magazynowej w szczególności w obszarach gęstej zabudowy regałowej.

Systemy transportują towary pomiędzy kondygnacjami przy pomocy szybkich przenośników pionowych i ukośnych przenośników taśmowych, stąd też  szerokie zastosowanie urządzeń modułowych w połączeniu z jedno- i wielopoziomowymi podestami magazynowymi, antresolami i innymi pomieszczeniami oddalonymi od hali magazynowej.

Podstawowymi składowymi systemu transportu pojemników, kartonów i paczek są zatem:

  • modułowe przenośniki wałkowe typu flatbelt z napędem pasowym przekazanym na rolki transportowe
  • modułowe przenośniki wałkowe napędzane łańcuchami, bądź paskami klinowymi / wielorowkowymi tzw. Poly-Vee wykorzystywane w miejscach gdzie niezbędne jest buforowanie, rozdział ładunku bądź przejście pomiędzy poszczególnymi nitkami
  • transfery pasowe przekazujące w sposób płynny, niemalże ciągły ładunek pomiędzy sąsiednimi liniami, czy bocznicami załadunkowymi
  • przenośniki taśmowe proste i ukośne przeznaczone dla transportu elementów o mniejszym gabarycie (poza pojemnikami), jak również przy zmianach poziomów / kondygnacji
  • przenośniki pionowe do paczek, kartonów i pojemników pracujące z prędkością do 1m/s potrafią zapewnić niemalże ciągły przesył ładunków pomiędzy różnymi poziomami linii
  • urządzenia zmiany kierunku i pozycjonowania, czyli stopery, zwrotnice, obrotnice pozwalające nadać konkretny kierunek i wymaganą orientację dla ładunków.

Innowacyjne rozwiązania transportowe dla paczek i pojemników

Poza obszarem logistyki, kompletacji i wysyłki, modułowe systemy transportu mogą wspierać, bądź łączyć się z innymi urządzeniami technologicznymi będąc ich wsparciem np. w procesie zasypu, załadunku, pakownia , znakowania, nadruku i etykietowania.

Urządzenia sprawdzone zarówno w logistyce pojedynczych wyrobów, lub opakowań zbiorczych. PROMAG S.A. dostarcza rozwiązania dla transportu międzyoperacyjnego łącząc poszczególne maszyny, procesy, stanowiska kontroli i kompletacji. Jednocześnie systemy modułowe stanowią mocne wsparcie w procesach dodatkowych tj. pozycjonowaniu, przy zmianie orientacji (np. dedykowany układ na palecie), nadruki na opakowaniach, nadanie i skanowanie kodów, detekcja i rozpoznanie poprzez złożone systemy wizyjne.

Dobór kolorystyki dla konstrukcji, elementów ruchomych, czy osłon podlega osobnym ustaleniom z użytkownikiem, np. może być ona dostosowana do logotypu przedsiębiorstwa przy zachowaniu odpowiednich przepisów normatywnych związanych z bezpieczeństwem.

Przenośniki i urządzenia współpracujące zawsze wykonywane są w wymiarach i kształcie dopasowanym do potrzeb naszych Klientów, zaprojektowane w pełnej integracji z innymi urządzeniami produkcyjnymi, transportu, systemami pozycjonującymi i pakującymi. PROMAG S.A. realizuje pełną integrację systemów również z istniejącymi, bądź nowymi maszynami, których nie jest dostawcą.

Tworzymy efektywne systemy transportowe dla kartonów i paczek

Konstrukcja urządzeń i powłoki ochronne zawsze dostosowane są do środowiska pracy, oczekiwań użytkownika, również w przypadku wysokich wymagań względem czyszczenia i konserwacji. PROMAG S.A dostarcza urządzenia zarówno w wersji standard tj. stal węglowa St3S pokryta powłoką malarską, dodatkowo konstrukcja może być uprzednio poddana procesowi cynkowania galwanicznego, bądź ogniowego. Realizacje w branży spożywczej, czy chemicznej to systemy produkowane w wersji nierdzewnej (stal 1.4301 / 304) odpornej na mycie pod ciśnieniem z użyciem środków chemicznych.

Konstrukcja wsporcza urządzeń stanowi zarówno elementy samonośne nogi, słupy, skratowania, czyli jest kotwiona do posadzki, jednak wykonanie na pomostach i antresolach oparte może być o dedykowaną konstrukcję podwieszoną, bądź w części, lub w całości wystawioną poza obszar pracy danego poziomu magazynowego. Kompleksowe rozwiązanie zawsze dostosowane do potrzeb Klienta, zgodnie z wytycznymi i uzgodnionym projektem z uwagą na maksymalne wykorzystanie powierzchni regałowej i roboczej dla magazynu.

Dobór kolorystyki dla konstrukcji, elementów ruchomych czy osłon podlega osobnym ustaleniom z użytkownikiem, np. może być ona dostosowana do logotypu przedsiębiorstwa przy zachowaniu odpowiednich przepisów normatywnych związanych z bezpieczeństwem.

Przenośniki i urządzenia współpracujące, zawsze wykonywane są w wymiarach i kształcie dopasowanym do potrzeb naszych Klientów, zaprojektowane w  pełnej integracji z innymi urządzeniami produkcyjnymi, transportu, systemami pozycjonującymi i pakującymi. PROMAG S.A realizuje pełną integrację systemów również z istniejącymi, bądź nowymi maszynami, których nie jest dostawcą.

« powrót