Aktualności

2023

AutoMAG Pick - pierwszy w Polsce automatyczny magazyn pojemników z robotami ACR

Z przyjemnością informujemy, że pierwsza realizacja z zakresu ACR (Autonomous Case-handling Robots) w Polsce została zakończona sukcesem!

Czytaj więcej
2023

System przenośników do transportu pojemników i kartonów w e-commerce

Dla jednego z Klientów prężnie działającego na rynku polskiego e-commerce w zakresie wysyłkowej sprzedaży wyrobów farmaceutycznych i drogeryjnych wdrożyliśmy kilkukondygnacyjny, automatyczny system transportu pojemników wraz z antresolą magazynową, oraz systemem regałów półkowych DIMAX. W ramach realizacji zespół inżynierów odpowiedzianych za projekt opracował rozwiązanie jedno-, dwu- oraz trzypoziomowych linii przenośnikowych dopasowując je do potrzeb i wymagań obszaru, oraz realizowanych w nim zadań oraz złożonej infrastruktury obiektu.

Czytaj więcej
2023

Estakada – techniczny łącznik pomiędzy halami jako miejsce implementacji automatycznego systemu transportu palet w celu lepszego skomunikowania procesów produkcji i magazynowania

Dla Klienta z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, będącego wieloletnim i zaufanym partnerem PROMAG S.A. opracowano dedykowany system transportu palet pomiędzy dwiema halami magazynowymi połączonymi estakadą. Ze względu na trwającą rozbudowę zakładu, realizacja zadania wymagała od inżynierów PROMAG S.A. ciągłej współpracy z Generalnym Wykonawcą w zakresie technicznym jak i organizacyjnym. Szeroka wiedza oraz doświadczenie kadry PROMAG S.A. pozwoliły na szybkie zakończenie prac oraz przekazanie Klientowi dedykowanego rozwiązania, usprawniającego procesy intralogistyczne w zakładzie.

Czytaj więcej
2022

AutoMAG MOVER i AutoMAG SHUTTLE, czyli automatyka wspierająca i integrująca procesy produkcji, magazynowania i logistyki

Automatyczny system transportu i gęstego składowania AutoMAG MOVER to rozwiązanie jakie wdrożono w firmie zajmującej się produkcją oleju rzepakowego. Składa się ono z czteropoziomowego bloku regałowego o nieregularnym kształcie, ściśle dopasowanym i maksymalnie wykorzystującym dostępną kubaturę obiektu. Magazyn automatyczny obsługiwany jest przez współpracujące ze sobą urządzenia AutoMAG Mover i AutoMAG Shuttle, oraz dwa systemy przenośników pionowych transportujących palety i urządzenia pomiędzy poszczególnymi poziomami.

Czytaj więcej
2022

Automatyzacja transportu, ważenia, owijania i etykietowania ładunków

Klient z branży metalowej zainwestował w dwukierunkowy system transportu i pakowania palet. Celem projektu była pełna automatyzacja procesu ważenia, owijania i etykietowania ładunków, jak również ich transport między dwoma budynkami: produkcją i magazynem.

Czytaj więcej
2022

Wielopoziomowy magazyn kompletacyjny wspierany automatycznym systemem transportu pojemników

W firmie zajmującej się dystrybucją części zamiennych dla branży motoryzacyjnej zamontowano i uruchomiono automatyczny system transportu pojemników będący kompleksową rozbudową istniejącego pomostu magazynowego.

Czytaj więcej
2021

Automatyzacja transportu i składowania w hucie szkła

Celem inwestycji było całkowite wyeliminowanie pracy ludzkiej z obszaru transportu międzymagazynowego oraz przede wszystkim zwiększenie wydajności i bezpieczeństwa pracy. Po dokładnej analizie potrzeb Klienta, zaproponowano rozwiązanie w postaci automatycznego systemu transportu przenośnikowego połączonego z automatycznym regałem gęstego składowania AutoMAG Mover. Magazyn automatyczny został połączony z produkcją za pomocą łącznika. Przez łącznik prowadzi linia przenośników paletowych o długości kilkuset metrów, która komunikuje obszary produkcyjne z systemem AutoMAG Mover. Część tego systemu transportu wyposażona m.in. w owijarkę automatyczną, została zainstalowana już w roku 2014 i stopniowo rozbudowywana wraz ze wzrostem potrzeb Inwestora. Było to możliwe dzięki wykorzystaniu modułowych rozwiązań PROMAG, oraz zdecentralizowanej techniki sterowania.

Czytaj więcej
2021

Pomost magazynowy z systemem regałów i przenośników do kompletacji zamówień

W obiekcie magazynowym Klienta zaopatrującego sklepy branżowe oraz serwisy w elektronikę użytkową i sprzęt gospodarstwa domowego zamontowano pomost magazynowy, oraz system regałów rozbudowany o system przenośników wraz z rozwiązaniem pick to light wspomagającym wizualną kontrolę kompletacji zamówień.

Czytaj więcej
2021

System kompletacji zamówień szyty na miarę

Magazyn Klienta z branży weterynaryjnej został wyposażony w układ przenośników wspomagających proces kompletacji towaru do wysyłki. Cały obszar regałów został podzielony na strefy a przez środek, w osi poprowadzono główną linię przenośników. Na wysokości każdej strefy znajduje się bocznica (zrzut). Pojemnik którego zamówienie zawiera pozycję, która znajduje się w określonej strefie, zjeżdża na odpowiadającą jej bocznicę. Pracownik uzupełnia towar i odkłada pojemnik z powrotem na główną linię.

Czytaj więcej
2020

Kompleksowe wdrożenie: system transportu i sortowania kartonów wraz z pomostem magazynowym

W ostatnim czasie zrealizowaliśmy wiele ciekawych projektów pomostów magazynowych połączonych z systemami transportu do branży e-commerce. Jednym z nich była automatyzacja procesów kompletacji i pakowania w firmie z branży obuwniczej. Na inwestycję składały się pomosty magazynowe typu lotnisko połączone z systemem regałów półkowych DIMAX na pomoście, oraz automatycznym systemem transportu przenośnikowego.

Czytaj więcej