2022. System transportu pojemników w wielopoziomowym magazynie kompletacyjnym

2022. System transportu pojemników w wielopoziomowym magazynie kompletacyjnym

W firmie zajmującej się dystrybucją części zamiennych dla branży motoryzacyjnej zamontowano i uruchomiono automatyczny system transportu pojemników będący kompleksową rozbudową istniejącego pomostu magazynowego. System zintegrowany został z zakupioną na wcześniejszym etapie spiralą grawitacyjną, która doskonale sprawdziła się w wielopoziomowym transporcie pojemników z obszaru kilkukondygnacyjnego pomostu magazynowego.

W rozbudowanym i połączonym systemie jednostki trafiają na główną linię transportową, gdzie po zeskanowaniu kodu kreskowego kierowane są, poprzez transfer rolkowy, na odpowiednią bocznicę ze stanowiskami do pakowania. W przypadku zajętości wskazanej przez system nadrzędny destynacji, jednostki transportowe pozostają w pętli aż do momentu gdy stanowisko jest gotowe do przyjęcia towaru. Wówczas  konkretny pojemnik z artykułami dostarczany jest na stanowisko, gdzie operator kieruje skompletowany towar do wysyłki. Ponadto, znajdujące się równolegle do głównej nitki przenośniki spełniają rolę strefy buforującej, w której operatorzy mogą dołożyć w dowolnym miejscu towar do rozdzielenia / sortowania.

Mini sorter pojemnikowy wyposażony został w super szybką kamerę Cognex realizującą odczyt z etykiet QR, oraz kodów kreskowych bez zatrzymywania transportu. Możliwości optyczne urządzenia są w stanie odczytać i przetworzyć kod poruszający się z prędkością 10m/s.

Wdrożone rozwiązanie pozwoliło ograniczyć do minimum ręczny transport artykułów z antresoli do strefy pakowania, oraz przyspieszyło procesy wykonywane w magazynie klienta, takie jak sortowanie, pakowanie czy zbiórka towaru.  Ponownie rozwiązanie opracowane przez inżynierów PROMAG oparte o zasadę „towar do człowieka” pozwoliło w znaczny sposób zwiększyć wydajność całości procesu, poprawić ergonomię pracy i przyczyniło się do ograniczenia błędów operatorów oraz pomyłek w dostawach do klienta końcowego.

« powrót