2021. System przenośników z rozwiązaniem pick to light do kompletacji zamówień

2021. System przenośników z rozwiązaniem pick to light do kompletacji zamówień

W obiekcie magazynowym Klienta zaopatrującego sklepy branżowe, oraz serwisy w elektronikę użytkową i sprzęt gospodarstwa domowego zamontowano pomost magazynowy i system regałów rozbudowany o system przenośników wraz z rozwiązaniem pick to light wspomagającym wizualną kontrolę kompletacji zamówień.

Do obszaru regałowego znajdującego się pod pomostem wprowadzona została linia przenośników. W tym obszarze, ponad linią transportu, umieszczonych zostało 120 dwustronnych stanowisk kompletacyjnych. Każde z nich jest wyposażone w moduł sygnalizacyjny współpracujący z systemem zarządzającym WMS Klienta. Zbierane przez operatorów artykuły trafiają do jednego ze stanowisk aż do potwierdzenia kompletności zamówienia przez moduł. Kiedy to nastąpi system pick to light sygnalizuje operatorowi (tzw. pickerowi) gotowość do przekazania kompletu artykułów do pakowania.

Po odłożeniu przez operatora pojemnika z towarem transportowany jest on linią przenośników do punktu identyfikacyjnego. Po zeskanowaniu kodu kreskowego znajdującego się na jednostce transportowej, do pojemnika przypisywana jest docelowa destynacja w obszarze pakowania składającego się z trzech bocznic. Każda z nich umożliwia buforowanie pojemników, maksymalnie wykorzystując przestrzeń roboczą systemu. Pojemnik zabierany jest przez operatora ze strefy buforowej  do stanowiska pakującego, gdzie  spakowane zamówienia odkładane są na niezależny przenośnik taśmowych transportujący paczkę do obszaru wysyłki.

 

Nad bocznicami zamontowano drugi poziom linii przenośników rolkowych transportujący puste pojemniki  z powrotem do obszaru kompletacji. Dodatkowo, dla towarów wielkogabarytowych składowanych na antresoli wdrożono linię przenośników taśmowych rewersyjnych tj. obsługujących oba kierunki. To umożliwiło Klientowi szybkie uzupełnienie stanu magazynowego, oraz pobranie artykułu z magazynu, w znaczny sposób ograniczając wykorzystanie wózka widłowego.

« powrót