2017. System transportu kartonów, pojemników i odpadów

2017.  System transportu kartonów, pojemników i odpadów

Dla wiodącego dostawcy usług dla branży e-commerce na rynku europejskim przygotowaliśmy kompleksowe rozwiązanie obsługi zwrotów. Wielopoziomowy układ przenośników wałkowych i taśmowych zintegrowany ze stanowiskami pracy zapewnia dwukierunkowy przepływ paczek i pojemników, a także dedykowany system odprowadzania odpadów do sterowanej automatycznie balownicy i prasokontenera. Układ potrafi automatycznie przekierować odpady pomiędzy urządzeniami w momentach nadmiernego obciążenia urządzenia.

W systemie zapewniono realizację funkcji buforowania kartonów przychodzących poprzez zastosowanie specjalnie modyfikowanych rolek. W ramach zapewnienia bezpieczeństwa pracowników, na wysokościach roboczych zastosowano linki bezpieczeństwa zamiast standardowego rozwiązania opartego o przyciski EMS. Dzięki temu w dowolnym miejscu systemu mamy możliwość  szybkiej reakcji i awaryjnego zatrzymania.

Ciekawą funkcjonalnością opracowaną na potrzeby projektu jest tzw. „układ zimowy” – odrębny obwód i szafka elektryczna sprzężona z czujnikiem pomiaru temperatury. Sterowanie przenośnikami taśmowymi umieszczonymi na zewnątrz budynku, zapewniające czasowy, cykliczny rozruch napędów w przypadku temperatury otoczenia poniżej 5st.C. Konstrukcja taka ma na celu zapobieganie przymarzaniu taśm transportowych w przypadku zaistnienia niekorzystnych dla urządzeń warunków atmosferycznych.

Sumaryczna długość wszystkich przenośników w systemie sięga 1km. Skala projektu i realizacja w przeciągu 4 miesięcy od momentu zawarcia umowy potwierdza możliwości inżynieryjne i dobre zasoby produkcyjne PROMAG w przypadku inwestycji w złożone systemu transportu i magazynowania.

« powrót