menu >

Paletyzacja

Paletyzacja

Wysoce zaawansowane systemy produkcyjne, transportu i pakowania wykorzystują w swych procesach roboty. Szczególnym obszarem w jakim PROMAG S.A. wspiera swoich Klientów jest obszar paletyzacji. Jest to naturalny proces uzupełniający logistykę wyrobów i ich w pełni kompleksowe przygotowanie do magazynowania i dalszej dystrybucji. Służymy wiedzą naszych inżynierów - konstruktorów w zakresie kompleksowych rozwiązań linii począwszy od transportu pojedynczych detali bądź opakowań zbiorczych, ich paletyzację, pakowanie (owijanie / bandowanie), znakowanie i transport na magazyn w powiązaniu z dostarczaniem palety w dedykowane miejsce składowania (magazyny automatyczne).

Dobrze zaprojektowany system automatycznej paletyzacji łączy w sobie systemy transportu technologicznego i paletowego z jednoczesnym wykorzystaniem urządzeń dodatkowych. Cela robota stanowi zatem kompleksowe połączenie:

  • robota paletyzującego typu PAL bądź NJ(Shelf)
  • chwytaka dedykowanego i indywidualnie zaprojektowanego do danego rozwiązania
  • przenośników zasilających tzw. „feederów” dostarczających produkty w opakowaniach jednostkowych lub zbiorczych w obszar pracy robota
  • urządzeń sztaplujących (stackujących) i przygotowujących detale do prawidłowego podania pod chwytak
  • magazynka palet i połączonej linii zasilającej system w główne jednostki transportowe
  • systemu przenośników paletowych odbiorowych, transportujących spaletyzowane jednostki poza celę robota

Zamykając opisany powyżej automatyczny „łańcuch technologiczny”, linię transportu wyposażamy najczęściej w owijarkę automatyczną i/lub bandownicę oraz urządzenie etykietujące. PROMAG S.A. jest dostawcą i integratorem kompleksowych rozwiązań dla systemów paletyzacji transportu i magazynowania.

Sercem każdego systemu jest robot wraz z dedykowanym chwytakiem dopasowanym do potrzeb danej linii. Automatycy i konstruktorzy PROMAG S.A. w sposób indywidualny podchodzą do każdego rozwiązania projektując cele w sposób zapewniający optymalne wykorzystanie prędkości, zasięgu i możliwości pracy ramienia. W zależności od analizy rozwiązania, robot może chwytać zarówno pojedynczy detal (paczkę, worek, pojemnik) jak również przygotowany zestaw kilku sztuk, stosu czy nawet kilku pełnych warstw paletyzowanych towarów. Istotną kwestią jest zatem zarówno prawidłowy dobór robota jak i urządzeń zasilających, sztaplujących i przygotowujących detale do paletyzacji.

Należy mieć na uwadze, iż chwytak stanowi nierzadko osobne urządzenie wykonujące wiele funkcji w całym procesie paletyzacji.

Poza podstawowym zadaniem chwytu i przemieszczenia detali, proponujemy naszym Klientom rozwiązania uprawniające pracę całości linii. PROMAG S.A. może wyposażyć chwytak dodatkowo w moduły pneumatyczne dostarczające przekładki poszczególnych warstw, mechaniczne manipulatory jednostek ładunkowych (podające palety na daną linię) czy też zaawansowane systemy wizyjne i skanujące dzięki którym możemy sterować funkcjami robota w zależności od zaprogramowanego rodzaju detekcji.

Zrobotyzowane systemy paletyzujące projektowane są w sposób bezpieczny i przy zachowaniu najwyższych norm. Każda cela poddawana jest analizie zagrożeń i ocenie ryzyka. Na tej podstawie typujemy i dostarczamy dopasowane do istniejącej infrastruktury wygrodzenie modułowe wyposażone w wysokiej klasy rygle i elektrozamki, bariery świetlne wykorzystujące funkcje muttingu, całością zawiaduje programowalny sterownik bezpieczeństwa.

Każdy system wymaga indywidualnego podejścia do projektowania, pracy i obsługi, stąd też PROMAG S.A. dostarcza kompleksowe rozwiązania techniczne, czytelną i jasną dokumentację eksploatacyjną oraz oferuje cykl szkoleń dla obsługi i służb utrzymania ruchu. Przekazanie do użytkowania odbywa się przy pełnym wsparciu naszych inżynierów i asyście w trakcie uruchomienia każdego systemu.

« powrót

Newsletter

Chcesz wiedzieć wszystko o naszej ofercie. Zapisz się na nasz newsletter. Zobacz przykład

Nasze katalogi

Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepsi

Zapytanie

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij zapytanie

Przejdź